Koncert – Jubileusz AOIA

Jubileusz

10-lecia Akademickiego Ośrodka Inicjatyw Artystycznych

I dzień, 12 XII 2015

WARSZTATY
16:00-17:00 – Fit spalanie (prowadząca: A. Cygan); s. 39a – grupa wiekowa 30-60 – zarezerwuj miejsce na warsztaty pod nr tel 42 633 26 41
17:15-19:15 – warsztaty taneczne (prowadzący: Jimmy Kowalski); s. 39a – zarezerwuj miejsce na warsztaty pod nr tel 42 633 26 41
KONCERT

20:00-23:00 – koncert wykonawców związanych z AOIA – VernissagE, Magister Ninja, Maja Piątek, pokaz taneczny Monika Oleksiak oraz Monika Oleksiak i Katarzyna Pałka

II dzień, 13 XII 2015

 
WARSZTATY
15:15-16:15 – warsztaty taneczne (prowadzący: Mateusz Sobczak); s.39a – modern jazz – grupa wiekowa 16-30 – zarezerwuj miejsce na warsztaty pod nr tel 42 633 26 41
16:30-17:30 – warsztaty ceramiczne (prowadząca: Dominika Wlazło); s.38 – zarezerwuj miejsce na warsztaty pod nr tel 42 633 26 41
WERNISAŻ
18:00 – wernisaż wystawy archiwalnych zdjęć i plakatów AOIA
 
CZĘŚĆ OFICJALNA
18:30  – Gala Jubileuszowa, prezentacja filmów AOIA
 
SPEKTAKL

19:30 – spektakl Agnieszki Cygan „Demon Stróż”

UCZESTNICY:

Jimmy Kowalski
Harmony Art., Warsztat Taniec / Ruch – wróg czy przyjaciel ?
Warsztat opiera się na ruchu i pracy z ciałem. W sposób niewerbalny ukaże mechanizmy w których człowiek przekracza granicę i wchodzi w świat kreowania własnej rzeczywistości.
Będziemy mieli okazje doświadczyć autentyczności poprzez ruch.
Odnajdź swój wewnętrzny głos.
Ruch w którym o krokach decydujesz ty. My jako jednostki indywidualne mamy nieograniczony potencjał, na warsztacie będziemy mieli okazje sobie o nim przypomnieć.
Pamiętaj o ciuchach nie krępujących ruch i coś czym będziesz mógł zasłonić oczy.
Tancerz, fotograf, działacz, youthworker. Student Akademii Muzycznej w specjalności choreografia i techniki tańca.  Członek Fundacji Arte Ego. Współpracuje z FERSO, Instytut Działań Twórczych, Teatr Chorea, Rosana Gamson World Wide. Doświadczenie w technikach:
breakdance, kontakt / improwizacja,. Pomysłodawca idei Harmony Art. która stara się stworzyć w harmonii środowisko dla sztuki w otaczającym nas świecie. Wolontariusz TEDxAveiro i współorganizator akcji „One Billion Rising” – kampanii przeciwko przemocy wobec kobiet.
VernissagE
Zespół powstał 2008 roku z inicjatywy basisty Witka Rajczaka w Zduńskiej Woli. Obecnie, to zespół z regionu łódzkiego, skład stanowią muzycy z różnych miast w województwie. Z Łodzi, Bełchatowa, Łasku i Zduńskiej Woli. VernissagE wciąż gromadzi nowych fanów, a na koncie osiągnięć ma już kilka utworów z pierwszych miejsc list przebojów. Szerokie spektrum proponowanej muzyki znajduje zwolenników wśród słuchaczy w różnym przedziale wiekowym. Gatunek można śmiało zakwalifikować jako pop-rock, hard rock z lekką nutą progresji. Teksty skłaniają do refleksji, dotykając czasem trudnych zagadnień związanych z przemijaniem człowieka, dylematów jakie musimy podejmować jako ludzie, nie zawsze zgodnych z samym sobą. Profesjonalne podejście a jednocześnie tzw. luz rock&rollowy muzyków sprawia dobrą relację z fanami na koncertach i jednocześnie wpływa na jakość wymienianej pozytywnie energii.
Magister Ninja

Magister Ninja – powstał w roku 2008 w Łodzi. Zespół gra mieszankę muzyki rockowej z elektroniką oraz rapem. W 2010 roku zespół udostępnił swoją debiutancką płytę “Praca Magisterska”. Album zawiera 11 utworów (w tym cover Mieczysława Fogga). Zespół zagrał ponad 100 koncertów po całym kraju promując swój materiał, mając przyjemność grać u boku takich artystów jak: Apollo 440, Kazik i Kult, H-Blockx, Maciej Maleńczuk i Psychodancing, Kamil Bednarek, Peja, T.Love, Enej, Ten Typ Mes, Happysad, Nagły Atak Spawacza, Ocean, Grubson, Rahim, O.S.T.R, Sokół i Marysia Starosta, Małpa, 3oda Kru, Bob One, WSRH, Donguralesko, Rasmentalism, Miuosh, Zeus i wielu innych grając zarówno na imprezach rockowych jak i hip-hopowych. Zespół miał przyjemność grać zarówno koncerty klubowe, plenery, Juwenalia czy Dni Miasta, Maraton Łódzki, festiwale: Hip-Hop Nysa Fest, Targowa Film Street & Music Festival, i inne imprezy. W 2012 roku zespół wydał swoją druga płytą zatytułowaną “Raport Kryzysowy”, na której znalazł się cover utworu “Śnił mi się rodzinny dom” autorstwa Janusza Laskowskiego. Album „Raport Kryzysowy” jest dostępny w wersji fizycznej oraz można go bezpłatnie pobrać z oficjalnej strony zespołu. Album uzyskał nominację do nagrody “Punkt dla Łodzi” oraz “Łódzkiej Płyty Roku”. Obecnie zespół wydał swój trzeci album- ZOMBIE EX na którym gościennie wystąpili min. Zeus, WuWunio, Pęku VETO, Buczer PTP, Mc Serch oraz wielu innych. Teraz zespół pracuje nad swoim czwartym krążkiem.

Maja Piątek
Łódzka wokalistka, finalistka konkursów ŁÓDŹ MIASTEM TALENTÓW w Łodzi oraz MROGA MUZYCZNE KREACJE w Głownie. Śpiewała zarowno w chórach jak i zespołach rockowych. Maja zajmuje się również modelingiem, występując w wielu znakomitych sesjach zdjęciowych.

Pokazy taneczne

Patrycja Alenkuć
Przygodę tańcem rozpoczęła w rodzinnym Kołobrzegu w grupie tańca towarzyskiego. Później był zespół w którym spędziła ponad 12 lat a wraz z upływającym czasem przeszła przez szczeble tancerki, solistki, trenerki i choreografa poznając takie style i techniki jak: taniec współczesny, modern jazz, elementy t. klasycznego, street dance, oldschool, house, dancehall, wacking, disco a także zdobywając wiele nagród grupowych oraz indywidualnych na scenach ogólnopolskich konkursów i festiwali. Mając na celu dalszy rozwój wybrała kierunek Taniec na Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Jest finalistka konkursu Łódź Łowi Talenty i Szlifuje Diamenty w kat. Taniec (II miejsce w finale). Obecnie jest dyplomowanych choreografem, studiuje pedagogike tańca, prowadzi zajęcia taneczne w łódzkich szkołach tańca oraz współpracuje z AOIA tańcząc w grupie Agnieszki Cygan. Tańczyła m.in. w spektaklu „Kochaj mnie ale nie za bardzo” oraz „Demon Stróż”.

Monika Oleksiak
Stypendystka w AHE na kierunku taniec, wydziału artystycznego o spec Tancerz-Choreograf, instruktor w szkole tańca reaktywacja. Najbliższa jej technika to jazz i Lyrical jazz, ale również lubi bardzo styl hip-hopowy. Dodatkowo zajmuje się pole dance czyli tańcem na rurce i akrobatyka, co pozwala się jej rozwijać pasje taneczno-akrobatyczna. Zajęła II miejsce na Łódź Łowi Talenty 2015 oraz bierze udział spektaklu Agnieszki Cygan „Demon stróż” jako demon Emotikon smile jej pseudonim artystyczny to Lusesita Farrel.
Natalia Matusiak
Dwudziestoletnia studentka Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi na kierunku taniec, specjalizacja tancerz-choreografie. Swoją przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku 7 lat. Specjalizuje się głównie w tańcu jazzowym, hip hopie, reggaetonie i tańcu rewiowym. Tancerka agencji tanecznej Show Time w Łodzi. Instruktorka tańca w Centrum Kultury Dziecka, Spółdzielczym Domu Kultury oraz szkole tańca Urban Dance Zone. Startowała w wielu turniejach tanecznych zdobywając wyróżnienia oraz miejsca na podium. Szkoliła się u znanych choreografów i tancerzy. Z ogromnym zaangażowaniem bierze udział w spektaklach tanecznych. Swoją przyszłość wiąże z pracą w teatrze tańca oraz z tworzeniem własnych spektakli tanecznych by zapoznawać ludzi z piękną sztuką jaką jest taniec.

Patronat Honorowy Prezydent Miasta Łodzi Pani Hanna Zdanowska.

 

 

0 comments on “Koncert – Jubileusz AOIAAdd yours →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *